تبلیغات
قیمت سکه و طلا|قیمت دلار
atom  افزودن این سایت به علاقه مندی ها   RSS
آخرین بروز رسانی :


قیمت طلا، ارز و سکه

آشنای محبوب


سرمایه گذاری در روزهای پر نوسان بازار
نکته اول: و شاید مهمترین نکته این است که با دقت و سرعت تمامی اطلاعلت بازارهای کلان و خرد مرتبط با سرمایه گذاری خود را رصد کنید. غفلت و تأخیر در کسب اطلاعات می تواند مبنای منطقی تصمیم گیری های شما را زایل کند. برای کسب اطلاعات شما باید مجموعه ای از منابع اطلاعاتی رمی و غیر رسمی را در اختیار بگیرید. این منابع، اینترنتت، اخبار، مقالات، گفتگو و لابی و اخبار پشت پرده را شامل می شود. فراموش نکنید اطلاعات قدرت است و شما برای بهره مند شدن از قدرت، باید هزینه کنید.


نکته دوم:
جوگیر نشوید. نوشانات بازارهای تجاری نباید شما را وسوسه کند که بی گدار به آب بزنید. توهم سود کلان نباید شما را وسوسه کند که اقدامات انحاری انجام دهید و مثلاً تمام سرمایه خود را وارد بازار نمایید. برای این که هیچ وقت جوگیر نشوید، رفتار اقتصادی خود را مبتنی بر اطلاعات و نه خیالات قرار دهید.

نکته سوم: به دلیل آن که اقتصاد جهانی در هم تنیده و پیچیده شده است، شما باید به روندهای اقتصاد جهانی و متغیرهای بین المللی توجه نمایید. با خواندن سایت های تجاری مهم، روزنامه ها و کجلات خارجی معتبر و ایضاً مشاوره با افراد کاردان بین المللی، خود را بیمه کنید.

نکته چهارم: توجه به متغیرهای داخلی و روندهای  اقتصادی در داخل کشور است و در یک کلام فضای تجاری در داخلی کشور.
در حال حاضر به دلایل مختلف، سیاست ها و قوانین و تصمیمات می توانند سریعاً تغییر کنند. این تغییرات هم می توانند برای شما فرصت باشند و هم تهدید؛ اگر شما باهوش باشید، می توانید تهدیدات را به فرصت ها و فرصت ها را به فرصت های بزرگ تر تبدیل نمایید.

نکته پنجم: سرمایه گذاری متوازن انجام دهید. یعنی این که تمام سرمایه خود را در یک تجارت یا سرمایه گذاری مشخصی مثلاً فقط سکه یا سهام نگذارید.
سرمایه گذاری متوازن می تواند شما را از ریسک های اجتناب ناپذیر، نوسانات غیر قابل پیش بینی و حوادث غیر مترقبه در بازار ایمن کند.

نکته ششم: که بسیار هم مهم است مشاوره است. متأسفانه ما ایرانیان برای همه چیز هزینه می کنیم جز مشاوره. تجارت بدون مشاوره مثل به آب زدن بدون بلد بودن شنا است. همیشه بخشی از سرمایه خود را برای مشاوره با نهاد ها و افراد کاردان  و کارشناسان مطلع کنار بگذارید.