تبلیغات
قیمت سکه و طلا|قیمت دلار
atom  افزودن این سایت به علاقه مندی ها   RSS
آخرین بروز رسانی :


قیمت طلا، ارز و سکه

آشنای محبوب


حباب قیمت ارز و سكه ساعت به ساعت فروكش می كند
خبرگزاری دانشجویان ایران - تهران
سرویس: اقتصاد

اظهارات امروز سخنگوی اقتصادی دولت درباره اقدامات لازم برای بازگرداندن ثبات به بازار سکه و ارز كافی بود تا بازار سكه‌شده‌ی سودجویان سكه و ارز آشفته شده، بنا بر كاهش نرخ‌ها گذاشته شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در حالی كه طی ماه‌های اخیر نوسان‌ها در بازار ارز و سكه به افزایش قیمت‌های روزانه و حتی ساعتی رسیده بود و سكه بهار آزادی طی شش ماه افزایش بیش از 500 هزار تومان و دلار افزایش بیش از هزار تومانی را تجربه كرد، امروز درنهایت دولت چاره را در این دید كه برای سر و سامان دادن به این وضعیت دست به كار شود و سخنگوی اقتصادی دولت از اقداماتی برای كاهش نرخ كاذب ارز و سكه در بازار خبر داد.

به گفته‌ شمس‌الدین حسینی، وجود احتكار در بازار ارز و نیز فعالیت یك جریان رسانه‌یی مخرب عامل اصلی افزایش قیمت‌ها بوده كه با همكاری وزارت اطلاعات این دو جریان در حال خنثی‌شدن هستند.

از سوی دیگر، اعلام موافقت رییس‌جمهور با افزایش سود سپرده بانكی كه پیش از این در شورای پول و اعتبار مصوب شده بود، خبر خوب دیگر وزیر اقتصاد بود كه می‌تواند به التهاب بازار ارز و سكه پایان بدهد.

بنا بر عقیده كارشناسان اقتصادی، افزایش نرخ سود سپرده بانكی می‌تواند به‌طور قابل توجهی به جذب نقدینگی موجود در بازار كمك كرده و از هجوم آنها به بازار ارز و سكه جلوگیری كند.

طی ماه‌های اخیر بخش قابل توجهی از نقدینگی موجود در دست مردم به سمت بازار ارز و سكه سرازیر شد، به‌طوری كه تورم حدود صد‌درصدی در این دو بخش را ایجاد كرد، اما تصمیم دولت برای تك‌نرخی‌كردن ارز و پیش‌فروش سكه می‌تواند به‌طور جدی كاهش قیمت در این دو بخش را به همراه داشته باشد.

تاثیر اظهارات امروز وزیر اقتصاد در كمتر از یك ساعت در بازار مشخص شد؛ به‌طوری كه پس از رسانه‌یی شدن این اظهارات، كاهش قیمت ارز و سکه در بازار آغاز شد و ساعت به ساعت ادامه دارد.

به گزارش ایسنا، تا لحظه مخابره این گزارش، قیمت سكه طرح قدیم 870 هزار تومان، طرح جدید 850 هزارتومان، نیم سكه 420 هزار تومان و ربع سکه 220 هزار تومان و در برخی فروشگاه‌ها تا 190 هزارتومان نیز معامله شده است.

قیمت دلار نیز در بازار تا 2100 تومان كاهش یافته است.

انتظار می‌رود فروكش كردن حباب سكه و ارز در روزهای آینده تداوم یابد.