تبلیغات
قیمت سکه و طلا|قیمت دلار
atom  افزودن این سایت به علاقه مندی ها   RSS
آخرین بروز رسانی :


قیمت طلا، ارز و سکه

آشنای محبوب


پیش‌فروش 3 میلیون و 800 هزار ‌سکه در دور اول
به گزارش سایت طلا به نقل از فارس،مدیرکل ریالی و نشر بانک مرکزی بیان کرد: در مرحله قبلی پیش فروش سکه که از حدود یک ماه قبل آغاز شده بود تا روز پنجشنبه 29 دی ماه، حدود 3 میلیون و 800 هزار قطعه سکه تمام بهار آزادی به متقاضیان پیش فروش شد که این تعداد بدون در نظر گرفتن سکه هایی است که در بانک کارگشایی عرضه می شد.
عباس کمره ای در مورد دور جدید پیش فروش سکه گفت: در دور جدید که از روز دوشنبه همین هفته آغاز شد، پیش فروش به صورت دو مرحله‌ای و برای دو مقطع زمانی 4 و 6 ماهه انجام می گیرد. وی افزود: در این مرحله بخش اقتصادی بانک مرکزی با درنظر گرفتن تغییراتی که در پارامترهایی مانند قیمت جهانی طلا و قیمت دلار در بازار آزاد اتفاق می افتد، قیمت پیش فروش را به صورت هفتگی محاسبه و اعلام می کند.
کمره ای در واکنش به برخی شایعاتی که در مورد امکان عدم توزیع سکه های پیش فروش شده در موعد مقرر گفت: با قطعیت اعلام می کنم که بانک مرکزی جمهوری اسلامی از ذخائر طلای کافی برخوردار است و برای ضرب و توزیع سکه های پیش فروش شده، هیچ مشکلی ندارد.بنابراین تا این لحظه در بانک مرکزی هیچ صحبتی مبنی بر احتمال عدم توزیع سکه ها یا قرعه کشی و... حتی مطرح هم نشده است.
مدیر کل ریالی و نشر بانک مرکزی با اشاره به استقبال از دور جدید پیش فروش سکه گفت: با درنظر گرفتن قیمت طلا در روز دوشنبه که هر اونس 1670 دلار بود و قیمت دلار در بازار، قیمت یک سکه تمام بهار آزادی حدود 700 هزار تومان است بنا بر این کسانی که سکه را در بازار آزاد بالاتر از این رقم خریداری کنند در واقع هزینه حباب سکه را پرداخته اند که ممکن است تحت تأثیر مسائل مختلف، از بین برود و این خریداران متضرر شوند.
کمره ای افزود: خریداران سکه باید به این نکته مهم توجه داشته باشند که با فرارسیدن موعد تحویل سکه هایی که الان پیش فروش می شود، حجم زیادی از سکه وارد بازار می شود که قطعا بر قیمت بازار تأثیر خواهد گذاشت.